Тваринництво

Бройлери, вирощені на деревній стружці й гранульованій соломі, в забійному віці мали однакову живу масу

Останніми роками вивчається можливість застосування гранульованої соломи як підстилкового матеріалу для птиці. За гранулювання солома проходить термооброблення за температури близько 90 °С, що забезпечує інактивацію більшості мікроорганізмів.

Гранульована солома являє собою гранули діаметром 6-10 мм завдовжки від 10 до 50 мм. У неї велика, як порівняти з іншими підстилковими матеріалами, насипна маса – до 600 кг/м3, і, як наслідок, – гірші теплоізоляційні властивості.

Вологість свіжої гранульованої соломи не перевищує 10%. Вологопоглинальна здатність близька до аналогічного показника соснової стружки та подрібненої соломи.

Здатність до підсушування в гранульованої соломи – на рівні різаної соломи й дещо гірша, ніж у деревної стружки.

Дослідження показали, що немає істотної різниці між бройлерами, які вирощувалися на деревній стружці й гранульованій соломі, за живою масою в забійному віці (35 днів).

Натомість різниця між птицею, яка вирощувалася на гранульованій і різаній соломі, становила 51 г на користь першої.

Ще більша перевага за живою масою у курчат-бройлерів (90 г) була під час вирощування на гранульованій соломі, як порівняти з тими, що вирощувалися на різаній соломі у віці 35 днів.

Різниця за конверсією корму між групами була неістотною, а деяка різниця за збереженістю поголів’я не пов’язана з видом підстилкового матеріалу.

Діаметр гранул соломи, що використовувалася в дослідах, був 8 мм, довжина гранул – 10-30 мм. Підстилка в усіх приміщеннях настилалася шаром завтовшки 7 см і під час вирощування не додавалася й не перемішувалася.

Як повідомлялося, прохолодна підстилка негативно впливає на приріст курчат і конверсію корму.