Борошно з личинок чорної львинки має високу білкову цінність
Учені ДНДКІ ветпрепаратів і кормових добавок досліджували білкову цінність борошна з комах: чорної львинки (BSF), цвіркунів і равликів.
Найліпші показники білкової цінності зафіксовані в борошні з личинок чорної львинки: за вмістом сирого та перетравного протеїнів, а також коефіцієнта перетравності (75,6%), що вказує на його добру засвоюваність організмом тварин і птиці.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
У борошні з цвіркунів ‒ найнижчий уміст сирого протеїну, кератинове походження якого негативно впливає на засвоєння організмом птиці. Тому вміст перетравного протеїну й коефіцієнт перетравності ‒ найнижчі проти результатів досліджень двох інших зразків. Отже, білкова цінність борошна з цвіркунів поступається іншим видам борошна з комах.
Уміст сирого протеїну в перерахунку на абсолютно суху речовину в борошні з равликів на 25% нижчий, ніж у борошні з личинок чорної львинки.
Вміст перетравного протеїну у цьому зразку нижчий на 36,2%, як порівняти з борошном із личинок чорної львинки, що своєю чергою, позначається на коефіцієнті перетравності, який теж нижчий на 14,7%, ніж у борошні з личинок чорної львинки.
Як повідомлялося, ферма Catfish from Pavlysh вирощує личинок чорної львинки й виробляє білковий концентрат.