Тваринництво

Близько 20 приватних господарств на Донеччині об’єдналися, щоб продавати овечу вовну

Підприємець із села Торське Лиманської громади (Донецька область) Олег Шилов, який займається вівчарством, постачає на переробку овечу вовну.

За 1 кг вовни він отримує 10 грн, повідомляє «Бізнес-Схід». Ціна залежить від якості вовни та породи овець.

 «Я згуртував навколо себе усіх вівчарів громади, – розповів Олег Шилов. – Раніше вони просто спалювали цю вовну, зараз несуть до мене на ферму, а потім ми викликаємо фахівця і машину, яка її забирає. Так усім вигідно, бо за вовною навіть із 40 овець ніхто не приїде. Цієї весни ми здали 2 тони вовни». Таким чином, близько 20 приватних господарств Лиманщини об’єдналися, щоб вигідно продавати вовну. Дві найбільші українські фабрики, де переробляють вовну, розташовані у Харкові та Чернігові.

Від початку заснування ферми у 2013 році в Олега Шилова було до 100 овець і баранів.

У 2018 році він подав свій проєкт на участь в обласному конкурсі «Український донецький куркуль». На отримані 420 тис. грн купив ще 40 ярок і 2 барани, обладнав сіносховище.

Зараз на фермі Олега Шилова утримують 500 овець.

Минулого року багато баранів у підприємця придбали турки. Вони констатували, що донеччанин вирощує тварин за стандартами халяль. Цього року представники з Туреччини також приїдуть за баранами. Також тварин купують фермери з інших регіонів України.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!