Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Білорусь планує подвоїти експорт молочних продуктів до 2030 року

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Очікується, що експорт білоруської молочної продукції зросте з $2,1 млрд у 2019 році до $4 млрд у 2030 році на тлі сильної диверсифікації продажів на світовому ринку.

Такі прогнози озвучили в Міністерстві сільського господарства та продовольства країни, пише Dairy Global.

У 2025 році експорт білоруської молочної продукції зросте до $3,1 млрд, повідомив голова управління зовнішньоекономічної діяльності міністерства Олексій Богданов.

У січні-серпні 2020 року експорт білоруської молочної продукції сягнув $1,6 млрд, що на 7,2% більше, як порівняти з аналогічним періодом минулого року. «У цілому експорт молочної продукції досяг 3,2 млн тонн в еквіваленті молока», – уточнив Олексій Богданов.

2020 рік залишається відносно хорошим роком для експорту білоруської молочної продукції, незважаючи на коронавірус і деяке збільшення виробництва молочної продукції в низці інших країн. На цьому тлі білоруським молочним підприємствам вдалося збільшити експорт нових категорій продукції.

«Наприклад, цього року подвоїлася частка продукції з незбираного молока [в експортних поставках] – з 7,6% до 16%», – зазначив Олексій Богданов.

Він підкреслив, що з точки зору ринків збуту Росія залишається домінуючим партнером. При цьому російське молочне виробництво зростає, а Білорусь вийшла на нові ринки збуту.

«З 2015 по 2020 рік частка російського ринку скоротилася на 12,2% – з майже 97% до 85%», – сказав Олексій Богданов.

Раніше Міністерство сільського господарства Білорусі заявляло про плани збільшення експорту молочної продукції до Азії та Африки. Наразі значна частина молочної продукції з Білорусі надходить до країн пострадянського простору.

Як повідомлялося, великий білоруський виробник почав експортувати згущене молоко до ОАЕ.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ