Тваринництво
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Тваринництво

Білок плазми може бути використаний замість сироватки у замінниках незбираного молока для телят

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Білок плазми може бути використаний замість  сироватки у замінниках незбираного молока для телят

У 2017 році науковці Університету штату Іллінойс запропонували та дослідили на практиці варіант заміни молочної сироватки у складі замінників незбираного молока (ЗНМ) для телят на висушений розпилювальним сушінням білок плазми, доповнений такими амінокислотами, як треонін і ізолейцин.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Упродовж досліджень телят від народження до восьми тижнів годували або стандартним ЗНМ на основі сироватки з метіоніном, або ЗНМ з метіоніном, де частину сироватки (5 або 10%) було замінено на білок плазми. Крім метіоніну, половину дослідних складів ЗНМ із білками плазми також доповнювали треоніном й ізолейцином.

Телята, яких годували ЗНМ із залученням білків плазми і згаданих амінокислот, почувалися так само добре, як і ті, яких годували ЗНМ стандартного складу. Водночас застосування рецептур ЗНМ без треоніну й ізолейцину для годівлі телят, які отримували більше білка плазми, не показало позитивного ефекту.

Результати досліджень доводять, що білок плазми може бути використаний для заміни значної частини сироватки у ЗНМ за умови, що амінокислотний профіль є аналогічним амінокислотному профілю білків сироватки.

Також науковці виявили помітне поліпшення стану здоров’я телят, яких годували із додаванням препаратів плазми. Зокрема, спостерігалося зниження рівня захворюваності на діарею.

Проте в Україні неможливо скористатися з цих результатів, бо використання білкових препаратів тваринного походження заборонено або суттєво обмежено Інструкцією щодо діагностики, профілактики та боротьби з губчастою енцефалопатією ВРХ.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!