Тваринництво

Білок плазми може бути використаний замість сироватки у замінниках незбираного молока для телят

Білок плазми може бути використаний замість  сироватки у замінниках незбираного молока для телят

У 2017 році науковці Університету штату Іллінойс запропонували та дослідили на практиці варіант заміни молочної сироватки у складі замінників незбираного молока (ЗНМ) для телят на висушений розпилювальним сушінням білок плазми, доповнений такими амінокислотами, як треонін і ізолейцин.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Упродовж досліджень телят від народження до восьми тижнів годували або стандартним ЗНМ на основі сироватки з метіоніном, або ЗНМ з метіоніном, де частину сироватки (5 або 10%) було замінено на білок плазми. Крім метіоніну, половину дослідних складів ЗНМ із білками плазми також доповнювали треоніном й ізолейцином.

Телята, яких годували ЗНМ із залученням білків плазми і згаданих амінокислот, почувалися так само добре, як і ті, яких годували ЗНМ стандартного складу. Водночас застосування рецептур ЗНМ без треоніну й ізолейцину для годівлі телят, які отримували більше білка плазми, не показало позитивного ефекту.

Результати досліджень доводять, що білок плазми може бути використаний для заміни значної частини сироватки у ЗНМ за умови, що амінокислотний профіль є аналогічним амінокислотному профілю білків сироватки.

Також науковці виявили помітне поліпшення стану здоров’я телят, яких годували із додаванням препаратів плазми. Зокрема, спостерігалося зниження рівня захворюваності на діарею.

Проте в Україні неможливо скористатися з цих результатів, бо використання білкових препаратів тваринного походження заборонено або суттєво обмежено Інструкцією щодо діагностики, профілактики та боротьби з губчастою енцефалопатією ВРХ.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!