Тваринництво

Ажіотаж на ринку живця свиней спав, а ціни – ні

Ажіотаж на ринку живця свиней спав, а ціни – ні

Другий тиждень травня характеризується відносною стійкістю котирувань на ринку свинини, не зважаючи на послаблення торговельної активності після великодніх свят.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Хоча на торгах минулого тижня окремі оператори скорегували ціни на 0,5-1 грн/кг у бік пониження, більшість товарних партій реалізували за цінами діапазонів попереднього тижня. При цьому, за свідченнями виробників свинини, такої корекції переважно зазнали максимальні ціни.

Як і тижнем раніше, у східних регіонах товарних свиней забійних кондицій переважно закуповували по 48-50 грн/кг, у центральних – по 49-50 грн/кг, у південних – по 51-52 грн/кг. Лише на заході країни спостерігалося деяке зниження – до 49-51 грн/кг.

Отже, міжрегіональна розбіжність цін стала менш помітною, а середня ціна практично зрівнялася з середньозваженою на ринку – 49,3 грн/кг.

Підтримкою закупівельних цін наразі залишається обмежена після свят пропозиція свинини (нижча середня забійна маса тварин, менші партії до реалізації щонайменше у п’ятої частини виробників) та стабільно висока заготівельна активність, зокрема у регіонах з вищою концентрацією населення.

Як повідомлялося, відновлено експорт свинини з України до третіх країн.