Тваринництво

Аналітики розглядають два сценарії проходження кризи для світової молочної галузі

Для світової молочної галузі можливі два сценарії проходження поточної кризи, засновані на загальному вигляді графіка середніх цін на біржові молочні товари, – V-подібний та U-подібний. За нульову точку взята криза 2009 року.

Такий прогноз дає аналітична платформа IFCN, повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

V-подібний сценарій передбачає, що пропозиція сирого молока швидко відреагує на зниження попиту. При цьому скорочення попиту буде співставним із 2009 роком.

U-подібний сценарій, що є ймовірнішим, передбачає, що пропозиція молока буде посиленою (+1-1,5%) і схожою до нинішньої, проте зростання попиту буде вищим, ніж у 2009 році.

На підтвердження реалістичності другого сценарію експерти наводять оновлені дані щодо ситуації із виробництвом молока у світі, яке з січня по квітень зросло на 2,3% проти минулорічних обсягів.

IFCN залишає свої прогнози щодо світової ціни на молоко на кінець 2020 року на рівні $32/100кг.

Аналітики очікують, що у II-IV кварталі середня ціна 100 кг молока в ЄС складе $28,9, у США –$28, у Новій Зеландії – $33,3.

У більшості країн, зокрема членів ЄС, падіння ціни на сире молоко у квітні, як порівняти з лютим, не перевищило 5%. Така ж ситуація і в Україні. Хоча США, Бразилія та Індія відчули більш ніж 15%-ве зниження цін.

Один із найбільших імпортерів молочної продукції – Росія, зменшуючи споживання на тлі нарощування виробництва молока, змінює свій баланс і наближається до самозабезпечення молочними продуктами. Це вже зараз позначається на її імпорті та матиме наслідки у майбутньому.

Україну, очевидно, передусім повинне турбувати вивільнення російської частки білоруського експорту, який може приїхати в Україну, зауважили в АВМ. До того ж усі умови для цього вже є, а Білорусь в І кварталі вже суттєво збільшила присутність на українському ринку.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!