Тваринництво

Американські вчені винайшли новий спосіб діагностики АЧС

Американські вчені винайшли новий спосіб діагностики АЧС

Вчені Служби сільськогосподарських досліджень Міністерства сільського господарства США (ARS USDA) визначили новий спосіб виявлення присутності живого вірусу африканської чуми свиней (АЧС), який мінімізує потребу в зразках від живих тварин і забезпечує легший доступ до ветеринарних лабораторій для діагностики вірусу.

Про це інформує The Pig Site.

«Ми визначили клітинну лінію, яку можна використати для ізоляції та виявлення присутності живого вірусу, – зазначив учений ARS, доктор Дуглас Гладу. – Це дуже важливий прорив і величезний крок у діагностиці вірусу АЧС».

Дотепер ефективне виявлення живої вакцини АЧС вимагало збирання клітин крові від живої донорської свині для кожного діагностичного тесту, тому що клітини можна було використовувати лише один раз. Нова клітинна лінія може бути безперервно реплікована і заморожена для створення клітин для використання у майбутньому, скорочуючи кількість необхідних живих донорських тварин.

Нова клітинна лінія доступна до придбання для ветеринарних діагностичних лабораторій, які традиційно не мали доступу до кров’яних клітин свиней, необхідних для тестування на живих вірусів АЧС.

Незважаючи на те, що наразі вірусу немає в США, свинарська промисловість країни може зазнати значних економічних втрат у разі виникнення спалаху.

Як повідомлялося, були названі головні проблеми європейських країн у боротьбі з АЧС.