Тваринництво

Акваторію Чорного моря планують надавати в оренду для розвитку марикультури мідій

Акваторію Чорного моря планують надавати в оренду для розвитку марикультури мідій

Держрибагентство спільно з Мінагрополітики розробили пілотний проект про надання в оренду акваторії Чорного моря для цілей марикультури.

Про це повідомили у Держрибагентстві.

Наразі відповідний проект постанови Кабінету міністрів – «Про надання в користування на умовах оренди акваторії (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей аквакультури (марикультури)» – перебуває на погодженні у центральних органів виконавчої влади.

Цей документ є пілотним в Україні. Він надасть можливість суб’єкту господарювання взяти в оренду строком на 15 років акваторію внутрішніх морських вод Чорного моря для вирощування мідій.

Саме розвиток марикультури мідій в акваторіях прибережних територій сьогодні є найбільш реальним напрямом господарської діяльності.

«Вирощування мідій позитивно впливатиме на екологічний стан Чорного моря, оскільки вони мають природну властивість очищувати воду від шкідливих бактерій і хімічних речовин, – підкреслив голова Держрибагентства Ярослав Бєлов. – Сподіваюсь, що після успішного старту проекту бажаючих розпочати свій бізнес у цьому напрямі стане більше».

На початку діяльності один із суб’єктів господарювання планує встановити три конструкції з вирощування мідій із подальшим їхнім збільшенням до 40 штук, зауважили у Держрибагентстві.

Встановлення трьох експериментальних конструкцій необхідно для перевірки обраного механізму в умовах відкритого моря, оскільки взимку прибережна територія Чорного моря  замерзає, а також спостерігаються сильні шторми.

За попередніми підрахунками, кожна установка дозволить вирощувати протягом 18 місяців близько 14 тонн мідій. Таким чином, загальна продуктивність всієї мідійної ферми після переведення її на повний цикл вирощування складатиме близько 300-350 тонн мідій на рік.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!