Тваринництво

«Агропродсервіс» наполовину скорочує поголів’я свиней

«Агропродсервіс» наполовину скорочує поголів’я свиней

Компанія «Агропродсервіс» скорочує поголів’я свиней на 50% – до 8 тис. голів. Такий крок продиктований ризиками поширення АЧС.

Про це розповів в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer засновник і гендиректор компанії «Агропродсервіс» Іван Чайківський.

«Наше підприємство з метою убезпечити себе ухвалило стратегічне рішення – скоротити поголів’я на 50%. Сьогодні в нас майже 15 тис. голів свиней одночасного утримання, але ми провадимо поступове скорочення, тож десь до липня вийдемо на 8 тис. голів. На цьому плануємо зупинитися», – сказав він.

Іван Чайківський додав, що до компанії вже неодноразово зверталися фермери з пропозицією перекупити їхній бізнес, «бо люди елементарно бояться втратити те, що є».

«Крім того, «Агропродсервіс», щоб запобігти ризикам, викупив у своїх працівників, які обслуговують наш комплекс, свиней, яких вони утримують у власних присадибних господарствах», – зазначив керівник компанії.

Їх фінансово промотивували, щоб вони цих тварин деякий час не вирощували взагалі, уточнив він.

Іван Чайківський констатував, що на загальнодержавному рівні не ведеться практично ніякої роботи щодо інформування населення про ризики АЧС.

«Ця епідемія передається, зокрема, через зерно, тому ми можемо перетворитися на країну, ізольовану від зовнішнього світу, – вважає він. –  Адже ми нарощуватимемо обсяги виробництва зерна, але залишимося з ним у себе у країні, бо ніхто не захоче пускати до себе нашу пшеницю – з країни, епізоотично неблагополучної щодо АЧС. Тому тут має бути зважена державна політика, а не стихійний підхід до бізнесу, як це зазвичай у нас буває».

На його думку, держава має брати на себе зобов’язання відшкодовувати бізнесу ті ризики та втрати, що він поніс через виникнення африканської чуми свиней.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!