Тваринництво

5 вагомих промислових свиногосподарств намагаються працювати в окупації

5 вагомих промислових свиногосподарств намагаються працювати в окупації

20% промислових свинопідприємств, які сукупно утримують понад 0,5 млн голів, в тому числі близько 50 тис. – свиноматок, розглядають та/чи втілюють плани розвитку.

Про це свідчать результати опитування асоціації «Свинарі України» (АСУ) на початку вересня серед 100 найактивніших операторів промислового свинарства. Загальне поголів’я респондентів на початок року становило близько 2,5 млн голів (70% промислового свинопоголів’я), а маточне – близько 200 тис. голів (90% промислового стада).

Зокрема, 4 свинопідприємства, які утримують близько 160 тис. голів, завершують будівництво/реконструкцію виробничих приміщень.

4 оператори планують репопуляцію та/чи перезапуск виробництва після кризового скорочення до початку війни.

Решта – із загальним поголів’ям близько 400 тис. свиней – планують нарощувати виробництво: половина – за рахунок власної відгодівлі, інші – завдяки збільшенню маточного поголів’я.

80 підприємств із 100, що утримують близько 1,7 млн свиней, як і місяцем раніше продовжують працювати у штатному режимі, наголосили в АСУ. В тому числі 5 вагомих операторів ринку, які на початку 2022 року утримували близько 3% промислового свинопоголів’я, намагаються підтримувати роботу в умовах окупації.

Більшість операторів (70 із 100 респондентів, які утримують близько 1,3 млн голів свиней) стверджують, що у серпні не виникло нових бар’єрів для стабільної роботи.Нагальними перешкодами, крім індивідуальної проблематики, про яку згадали близько 20% респондентів (із загальним поголів’ям близько 650 тис. свиней), у кінці серпня – на початку вересня були невизначеність, пов’язана з продовженням бронювання працівників, а також ускладнення заготівлі кормів через стримування рослинниками реалізації зернових нового врожаю в очікуванні вищих цін.

Як повідомлялося, «Ланагропрод» після війни готовий нарощувати поголів’я свиней.