Тваринництво
Головне:
Тваринництво

5 речей для боротьби з тепловим стресом у корів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Тепловий стрес може мати значний вплив на продуктивність і репродуктивну функцію великої рогатої худоби.

Dairy Global наводить поради технічного директора компанії KW Шарлотти Уорд щодо заходів для мінімізації ризиків теплового стресу.

1. Забезпечити достатню кількість питної води

Щонайменше 15% стада ВРХ повинні мати можливість пити одночасно, тому треба передбачити достатній простір навколо корита. Крім того, перевіряти частоту оновлення і спостерігати за коровами у другій половині дня, коли точки водопостачання знаходяться під тиском. Корова випиває 60-120 л води на день, отже, необхідно забезпечити її свіжою, чистою водою.

2. Ретельно управляти стадом

Тваринам потрібно забезпечити достатньо простору, де це можливо, і стежити за тим, щоб на пасовищах була тінь. Також є сенс розглянути можливість випасати худобу вночі.

3. Забезпечити належні умови перебування

Відкриття вентиляційних отворів або бічних навісів може поліпшити вентиляцію, при цьому обов’язково треба позбавитися всього, що блокує повітряний потік. Розміщення вентиляторів треба ретельно продумати.

4. Відрегулювати управління живленням

Щоб корми завжди були свіжими, їх треба готувати безпосередньо перед годівлею. За необхідності відрегулювати їхні обсяги. Для корів, яких утримують у приміщенні, потрібно надавати 60% раціону з 20:00 до 8:00.

5. Змінити раціон

За теплового стресу зменшується споживання сухих речовин, тому необхідно збільшити їхню концентрацію в раціоні, а також зробити його якомога смачнішим.

Для цього треба годувати ВРХ кормами високої якості чи високоенергетичними замінниками кормів, а також надавати велику кількість концентратів у межах ретельно продуманої рецептури раціону.

Грубі корми виробляють усемеро більше тепла, ніж концентрати, але для підтримки здоров’я рубця необхідно забезпечити хорошу якість клітковини. Наприклад, добре підійдуть корми з цукрових буряків або соєвого шроту.

Як повідомлялося, високопродуктивна корова й ефективна корова – це різні речі.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: