5 чинників зростання світового ринку свинини
В асоціації «Свинарі України» проаналізували глобальні тренди та назвали п’ять ключових чинників, що свідчать про підйом на світовому ринку свинини.
1. У перший тиждень квітня ціни на свиней у США сягнули позначки $2,2кг забійною масою (+ більше $1, ніж на початку січня). Основна причина зростання – менша внутрішня пропозиція свинини через скорочення загального та маточного поголів’я й активний експорт свинини.
2. Непростий для європейських свинарів 2020 рік позначився на обсягах пропозиції свиней на забій у країнах ЄС і стимулював відновлення цін швидше, ніж очікували. Протягом І кварталу середня ціна на свинину забійною масою зросла на 22% – до 1,61 євро/кг. Менше «стартове» поголів’я свиноматок у Німеччині та Нідерландах, а також менша кількість запліднених свиноматок в Іспанії обмежать пропозицію свинини в країнах співдружності та стануть підтримкою котирувань у ІІ півріччі.
3. У Канаді позитивна цінова динаміка спостерігається, незважаючи на приріст виробництва свинини на 7% у І кварталі. Так, у січні ціни закупівлі свиней забійних кондицій стартували з $1,08-1,27/кг, а на межі кварталів перевищили $1,7/кг. Ступінь експорторієнтованості канадського ринку свинини свідчить, що без впливу жвавого зовнішнього попиту на ціни не обійшлося.
4. Втрати Китаю від другої хвилі АЧС оцінюють від 20-30% маточного поголів’я у найбільш постраждалих провінціях до майже половини загального поголів’я свиней у країні. Пожвавлення попиту на імпортну свинину з боку Китаю варто очікувати вже у другій половині року. Це підвищить котирування і в КНР, і глобальні.
5. Новий сплеск попиту на свинину з боку Китаю неодмінно матиме позитивний вплив на світові котирування та зменшить зацікавленість ключових трейдерів у нарощуванні своєї присутності на менших за ємністю ринках, зокрема України. При цьому зростання ціни на зовнішніх ринках свідчить про те, що імпортна свинина дешево не коштуватиме.
Як повідомлялося, в Україні на початку квітня котирування живця свиней зросли на 6%.