Тваринництво

24% птахівників у світі виробляють всю продукцію без кормових антибіотиків

24% птахівників у світі виробляють всю продукцію без кормових антибіотиків

38% птахівників у світі вважають обмеження застосування антибіотиків виробничою проблемою №1 2021 році, що впливає на вартість кормів і програми рецептур.

Про це свідчать результати щорічного опитування, яке провела компанія WATT Global Media (США) серед 560 респондентів з усього світу щодо макротенденцій, які впливають на птахівничу галузь, пише журнал «Наше птахівництво».

16% опитаних серед ринкових тенденцій, від яких залежить рецептура і вартість кормів, вбачають істотну проблему у виробництві м’яса бройлерів повільного росту. Ще 11% – у виробництві продукції без застосування кліткових батарей, а 8% – у різних аномаліях грудних м’язів у своїх курчат-бройлерів. Ще 22% опитаних не змогли визначитися.

88% учасників опитування повідомили, що вони виробляють певний відсоток яєць і м’яса птиці, вільних від антибіотиків (АБВ). Зокрема, 24% заявили, що для 100% їхньої птиці не використовуються кормові антибіотики. Водночас 12% респондентів не виробляють продукцію без антибіотиків.

За даними 32% опитаних, корми для АБВ птиці на 1-5% дорожче, ніж традиційні рецептури. 18% сказали, що їхні витрати на корми АБВ зросли на 5-10%. Натомість 15% респондентів зазначили, що рецепти їхніх АБВ кормів коштують дешевше, ніж із антибіотиками, а 11% стверджують, що ціни не змінилися.

На думку 40% респондентів, головною проблемою за переходу до виробництва продукції птахівництва без застосування антибіотиків є непослідовні результати, які вони отримують, застосовуючи альтернативні антибіотикам кормові добавки. 36% як основну проблему зазначили високу вартість альтернативних кормових добавок, а 25% наголосили на втратах, пов’язаних із невикористанням кормових антибіотиків і труднощі з упровадженням змін на рівні ферми.

Після припинення або скорочення використання кормових антибіотиків 55% респондентів спостерігали збільшення випадків некротичного ентериту в птиці, 49% – кокцидіозу, 39% – гангренозного ентериту.

Як повідомлялося, переважна більшість птахівників у світі шукає альтернативу кормовим антибіотикам.

Нагадаємо, для утримання птиці без антибіотиків найвдалішою та безпечною є поліпшена клітка.