Тваринництво

2 варіанти стабілізації свиноматок за РРСС

2 варіанти стабілізації свиноматок за РРСС

Для успішного лікування репродуктивно-респіраторного синдрому свиней (РРСС) свиноматка має бути імунологічно стійкою до цієї хвороби. У такому стабільному стаді свиноматок у поросят-сисунів і відлучених поросят немає ознак РРСС. Тому зразки крові свиней використовують для оцінювання стабільності стада свиноматок, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для стабілізації стада свиноматок можна використовувати експрес-вакцинацію всіх племінних тварин живою модифікованою вакциною або метод завантаження-закриття-гомогенізації.

Експрес-вакцинацію можна повторити через 3-4 тижні для досягнення єдиного імунітету всього стада. Після цього продовжувати вакцинацію молодняку.

Завантаження-закриття-гомогенізація – американська стратегія, вона тестувалася у деяких стадах у Данії. Протягом місяця у стадо закупають ремонтне поголів’я (завантаження). Потім стадо повністю закривається щонайменше на 200 днів (закриття). У цей період здійснюють експрес-вакцинацію модифікованою живою вакциною проти РРСС для досягнення однорідного імунітету (гомогенізація). За стадом спостерігають за допомогою аналізів крові, і коли встановлено, що вірус РРСС більше не секретується, вводять РРСС негативних племінних тварин.

Далі треба провести санацію секцій, де активно поширювалася інфекція. Після звільнення, очищення й дезінфекції інфікованих секцій серонегативних тварин вводять у стадо. Потім цим свиням можна зробити аналізи крові, щоб побачити, чи вони реагують.

Описана схема – загальна інструкція боротьби з РРСС, для кожного господарства програму заходів розробляють індивідуально з урахуванням його особливостей, поголів’я, статусу здоров’я, біобезпеки, економічної ефективності, розміру втрат через зниження репродуктивності свиноматок тощо.