Техніка

Зберігання зерна в рукавах оптимізує виробництво, - досвід «Агрейн»

Група компаній «Агрейн» почала використовувати спосіб зберігання озимого жита для корму ВРХ у поліетиленових мішках-рукавах. Наповнення та вивантаження мішків-рукавів відбувається дуже просто. Для цього потрібні лише бункер для навантаження зерна, трактор і спеціальна машина.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі агрогрупи.

Тривалому зберіганню сприяє те, що в мішку після його герметичного запаковування внаслідок дихання зерна й організмів, які туди потрапили з ним, поступово зникає кисень і утворюється насичене вуглецем газове середовище, що запобігає розвитку шкідливих комах і грибів. Крім того, рукав стійкий до атмосферних впливів, таких як дощ і сніг.

Забирати зерно з рукава можна не одразу все, а за потреби в кілька заходів. Після відбору потрібної частки залишки потім знову герметично запаковують, і це ніяк не впливає на їх подальше зберігання.

Навіть за умови короткотривалого зберігання витрати на закладання рукава є меншими за аналогічні витрати на елеваторне зберігання на 15-20%.

«Висока собівартість виробництва у тваринництві робить особливо актуальним питання заготівлі та зберігання зерна. Полімерні рукави, які ми придбали цього року, дозволяють розміщувати продукцію без втрати якості щонайменше рік. Так, на площі 1 га можна зберігати 4,5 тис. тонн зерна з натурою 0,72», – зазначив директор з економіки та фінансів агрогрупи «Агрейн» Віталій Штемпель.

Раніше ми повідомляли, «Агрейн» впроваджує систему дозованого відвантаження зерна.