Агрономія

Покривні культури зберігають ґрунтову вологу, – досвід «ФГ» Борівське»

Покривні культури зберігають ґрунтову вологу, – досвід «ФГ» Борівське»

Завдяки вирощуванню покривних культур у ґрунті краще накопичується волога, а також збільшується концентрація позитивної мікрофлори. 

У цьому на власному досвіді переконався Роман Годз, власник ФГ «Борівське», що вже три роки працює за технологією no-till на Вінниччині пише AgroTimes.

«Ми третій рік сіємо покривні культури – соняшник, ріпак,  горох, суданську траву, гречку чи гірчицю, льон, редьку, сою, розторопшу, вику яру та овес. Ще додається падалиця пшениці», – розповів голова господарства Роман Годз.

«У господарстві дослідили, що на тих полях більш родюча, насичена мікроорганізмами, зволожена земля. Після попередника кукурудзи ґрунт вологий на глибині 90 см (і це після дощів), а після покривних – на 2 м.

За словами фермера, вплив вирощування покривних культур на зволоженість ґрунту довів експеримент: коли викопали яму посеред ділянок, де з одного боку була кукурудза по класиці, з другого – по no-till, різниця у зволоженості ґрунту була 30 см на користь no-till (90 см проти 60 см).

Нагадаємо, покривні культури краще висівати одразу після збирання врожаю, а покривні багаторічні трави – в липні-серпні. Крім того, конюшину і люцерну як покривні культури краще висівати зі швидкорослими злаками.

Раніше повідомлялося, що дружні сходи ярих культур у ФГ «Борівське» отримують завдяки розгортанню мульчі.