За картами NDVI неможливо повною мірою оцінити родючість ґрунту, - науковець
Диференційоване внесення добрив відповідно до показників ґрунту на сітках відбирання не є повністю правильним рішенням через їх усереднення. Якщо ж відбирати проби ґрунту за зонами неоднорідності, то можна помилитися у виборі меж. Вони можуть не збігатися між собою по картах урожайності, індексах вегетації й сітках відбирання.
Про це розповідає д-р біол. наук Сергій Хаблак, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Карти врожайності, індекси вегетації й інші зони далеко не завжди корелюють з умістом основних елементів живлення в ґрунті. Індекс вегетації – це сукупний показник, що містить не лише родючість ґрунту, а й інші чинники. Через це комплексний показник повністю не корелює з умістом основних елементів живлення в ґрунті й сітками відбирання. NDVI дозволяє дати прогноз із діапазоном відхилень від фактичних даних від 4 до 20%. Це досить високий рівень неточності», – зазначає науковець.
NDVI може змінюватися протягом усього сезону вегетації, і його показники за початкового росту, періоду цвітіння й дозрівання сильно відрізнятимуться.
«Найактивніший ріст індексу NDVI спостерігається у сезон вегетації, у момент цвітіння його збільшення сповільнюється і зупиняється, і поступово за дозрівання індекс знижується. Тому за значеннями NDVI неможливо повною мірою судити про родючість ґрунту», – відзначає Сергій Хаблак.
Раніше ми повідомляли, впроваджувати диференційоване внесення добрив краще за алгоритмом.