Техніка

За 5 років експлуатації дискатора DEFT не замінили жодної деталі, - аграрій

Дискатор DEFT від AGROKALINA

Господарство «Фермер Філд» для виконання передпосівного та післяжнивного обробітків у 2018 році придбало 8-метровий дискатор DEFT від AGROKALINA.

Про це AgroTimes розповів голова ФГ «Фермер Філд» (Київська обл.) Михайло Шкріба.

«Спочатку тестували важку борону від AGROKALINA. Так зацікавилися брендом і попросили якесь неважке знаряддя для обробітку ґрунту під сівбу ріпаку. Нам порадили DEFT. Одразу звернули увагу, що там багато різних регулювань для зміни глибини обробітку. Сподобався агресивний самозаточувальний диск знаряддя та якість металу. Річ у тім, що на наших супіщаних ґрунтах дуже швидко зношуються робочі органи. А тут за п’ять років деталі стерлися лише на 2 см, тож нічого ще не замінювали. Ба більше, навіть усі підшипники в порядку. Хоча напрацювання вже сягає 6 тис. га», – ділиться голова господарства.

Дискатором на полях господарства виконують два проходи після оранки й одразу сіють озимий ріпак. А до весняної сівби обробляють ним стерню перед глибоким розпушуванням. Із 300-сильним трактором за 10 год обробляють 80 га. Порівняно з попередніми знаряддями, DEFT має в півтора раза вищу продуктивність роботи. Витрата пального становить 7-9 л/га, швидкість роботи – 10-12 км/год. Агрегат працює рівномірно на глибину 8-10 см.

«Тепер нам не потрібні культиватори чи шлейфові борони, DEFT – наш єдиний передпосівний агрегат. Так скоротили кількість ґрунтообробних операцій», – відзначає Михайло Шкріба.

Раніше ми повідомляли, з дискатором DEFT сіяти легше.