Техніка

Як Trimble ISOBUS Field IQ керує агрегатами

Як Trimble ISOBUS Field IQ керує агрегатами

Заміна застарілих систем на Trimble ISOBUS Field IQ та встановлення їх на механічних обприскувачах, сівалках та іншій техніці дозволяє зробити її «розумнішою» та інтелектуальнішею.

Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «ЕФЕКТИВНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО — Прибутковий гектар» розповів Руслан Загоровський, інженер з продажів компанії Trimble.  

Зі слів доповідача, технологія ISOBUS дозволяє працювати з ISOBUS сумісними знаряддями та моніторами будь-якого бренду.

Таким чином у кабіні не потрібні окремі монітори для кожного виду або бренду обладнання. При під’єднанні агрегату до монітору, в системі вже будуть всі параметри агрегату: ширина внесення, кількість секцій, геометричні розміри та налаштування. 

При використанні ISOBUS Field IQ всі параметри зберігаються в цьому модулі. Тобто, використовуючи інший дисплей, не потрібно знову міряти сівалку чи обприскувач, на якому цей модуль встановлено, що значно пришвидшить роботу в разі заміни трактора в сезон.

Field IQ працює з усіма ISOBUS-сумісними дисплеями. Один модуль може контролювати кілька продуктів. Також можливо зробити конфігурацію, яка матиме розширений функціонал. 

Модуль Field IQ призначений передусім для заміни старих систем управління: Raven 400/4000 consoles, Raven 660, Arag bravo, TopCon ASC-10, Teejet, які не мають функції автоматичного відключення секцій. До того ж системою ISOBUS Field IQ можна обладнувати повністю механічні агрегати, такі як малі самохідні обприскувачі, причіпні обприскувачі, сівалки, розкидачі, культиватори тощо.

На обприскувачах Trimble ISOBUS Field IQ дозволяє використовувати постійну або змінну норму витрати розчину, керувати сервоклапанами або PWM. При цьому модуль підтримує 10 секцій та дві бічні форсунки. За необхідності обприскувач укомплектовують датчиком рівня в бочці та датчиком тиску.

У розширених функціях Field IQ передбачено управління складанням та розкладання штанг, управління мішалкою та інші функції.

На цистернах для внесення гною модуль контролює до 8 секцій та лінійний актуатор, отримує інформацію про рівень розчину в бочці, тиск в системі та моніторить оберти вентилятора.

Опціонально можна встановлювати ISOBUS джойстик з можливістю запрограмувати кнопки для швидких маніпуляцій.

Використовуючи модуль з розкидачами добрив, можна контролювати до 3 бункерів з постійною або змінною нормою. Опціонально можна встановити ISO ваги.

У сівалках суцільної сівби можна контролювати до 3 матеріалів та 10 секцій. При цьому моніторити рівень насіння або добрива в бункері тощо. У сівалках точної сівби можна контролювати 24 секції з контролем норми або 32 секцій без контролю норми. Завдяки моніторингу висіву механізатор бачить двійники і пропуски по кожному сошнику.

Для культиваторів, які мають функціональну можливість керувати робочими органами, система дозволяє керувати до 49 елементів (лап). Що дозволяє зменшити травмування рослин, особливо на розворотних смугах та клинах.  

Загалом відключення секцій на агрегаті дозволяє економити від 4 до 7% матеріалу. А використання диференційного внесення дозволяє вносити необхідну кількість матеріалів в потрібному місці. Система моніторингу вчасно повідомить оператора про відсутність насіння, що дозволить уникнути просівів на полі.