Як провести передпосівну культивацію, щоб зберегти ґрунтову вологу
Належне проведення культивації у ході передпосівного обробітку є надважливим для збереження ґрунтової вологи. Адже достатня зволоженість ґрунту забезпечує вдалий старт рослин, а відтак, – рівномірні сходи.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
«У посушливих регіонах, де спостерігається дефіцит вологи, або якщо погодні умови сприяють швидкому висушуванню верхніх шарів ґрунту, слід звести до мінімуму розрив у часі між культивацією та сівбою», – радить видання.
Так, насіння потрапить у сприятливіші умови для проростання й початкового етапу розвитку. Ідеальним варіантом є застосування посівних комплексів, що оснащені дисковими або лаповими секціями для розпушення так званого посівного горизонту.
Якщо ж культивація виконують як окрему операцію, то сівбу варто провести практично відразу.
«Ґрунт після культивації швидко пересихає, і якщо погодні умови цьому сприяють, за день-два можна втратити значну кількість потрібної для проростання вологи. У результаті доведеться збільшувати глибину сівби, через що насінини витратять надто багато енергії для проростання й для первинного розвитку в рослини залишиться мало сил», – зазначають у статті.
Нагадаємо, внесення азоту та фосфору під час передпосівної культивації підвищує урожайність соняшнику. Раніше повідомлялося, імпортні культиватори мають кращу гідравліку.