Техніка

Як правильно вибирати знаряддя для подрібнення рослинних решток кукурудзи

Вибір знарядь для подрібнення рослинних решток кукурудзи залежить від їхньої кількості. Співвідношення між основною й побічною продукцією у кукурудзи становить 1,0 : 1,65.

На це звернув увагу Микола Зосимчук, заступник директора з наукової роботи Сарненської дослідної станції ІВПіМ НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Якщо врожайність зерна на полі становила до 8 т/га, доцільним є застосувати культиватори чи борони з дисками діаметром 520 мм, – зазначив фахівець – Такій спосіб запобігає надмірним втратам вологи в полі».

За урожайності 8 т/га на полі лишається на 6,5 т/га більше рослинних решток. За такої їх кількості потрібно: рослинні рештки подрібнити й рівномірно розподілити на полі; загорнути та рівномірно перемішати з ґрунтом.

Подрібнення й рівномірне розподілення рослинних решток на полі забезпечують такі варіанти:

  • застосування мульчера з вертикальною віссю обертання, який подрібнюватиме й рівномірно розподілятиме рослинні рештки по полю;
  • використання дискових борін для соломи.

Для подальшого загортання і рівномірного перемішування рослинних решток із ґрунтом доцільно застосувати дискові знаряддя з розміром дисків 620 чи 660 мм.

Раніше повідомлялося, оновлені кукурудзяні жатки New Holland можна обладнати подрібнювачами стебел.