Техніка

Кожна тонна решток потребує заглиблення культиватора на 1-1,5 см

Глибина обробітку культиватора залежить від мети його роботи: для боротьби з бур’янами достатньо поверхневої культивації, а для роботи з рештками треба заглибитись. Утім, досить часто збільшення глибини спричиняє зайві витрати та не дає бажаного ефекту.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Лаповий культиватор, який замість 15 см працюватиме на глибині 20 см, спровокує збільшення витрат пального на 10 л/га, і до того ж прибавки врожаю фермер не отримає. Також розрахунки говорять про те, що кожна тонна решток на гектарі потребує заглиблення культиватора на 1-1,5 см. Відповідно, там, де солому тюкують і вивозять із поля, достатньо легкої культивації», – зазначають у статті.

Для змішування пожнивних решток із ґрунтом достатньо глибини 10 см.

На ділянках із дефіцитом органіки та біоти потрібно краще працювати з рослинними рештками, інтенсивніше перемішуючи солому та полову з ґрунтом.

«Варто зауважити робота з рештками починається ще з комбайнування, тому потрібно ще на eтапі збирання врожаю забезпечити їх якісне подрібнення та pівномірний розподіл на поверхні поля», – додають у публікації.

Нагадаємо, лаповий культиватор слід обирати відповідно до культури та типу ґрунту. Раніше повідомлялося, як провести передпосівну культивацію, щоб зберегти ґрунтову вологу.