Техніка

Як оцінити якість закриття борозни та її вплив на прибуток

Міні-лабораторія Precision Planting на АГРО-2021

Компанія Precision Planting представила на виставці АГРО-2021 міні-лабораторію з демонструванням швидкості проростання насіння та факторів, що на це впливають.

Про це повідомляє кореспондент AgroTimes.

«Затримка в проростанні насіння суттєво впливає на врожайність. Ми змоделювали вплив пожнивних решток: вони забирають вологу та затримують проростання. У випадку з кукурудзою затримка на 1-2 листка – це є -50 або навіть -100% врожаю качана», – зазначає фахівець.

Втім, оцінити якість проростання можна й самому:

«Берете 1/1000 га (14,3 м) і дивитеся: якщо у вас нема однієї рослини, то для кукурудзи – це вже втрати 1000 грн на 1 га. Тобто очищення борозни має великий вплив на кінцевий результат. Окрім цього, важливе правильне її закриття. Ми змоделювали різні ситуації: недостатнє зусилля прикочування, надмірне та автоматичний режим, як у Precision Planting», – розповідають у компанії.

У результаті визначили, що недостатнє зусилля створює повітряні кишені, що блокують доступ рослини до вологи, поживних речовин і тепла, та, як наслідок, – затримують проростання. За надмірного зусилля прикочування спостерігаються нерівномірні сходи.

«Система Precision Planting працює автоматично та надає рівномірні сходи. Натомість, в більшості сівалок на ринку цей процес здійснюється в ручному режимі», – відзначив фахівець.

Нагадаємо, Precision Planting представила систему для регулювання глибини висіву – SmartDepth.