Як обробити інформацію, зібрану дронами
Застосування дронів у агровиробництві дає змогу досягти максимальної точності у плануванні та здійсненні агротехнічних операцій. Утім, важливо вміти працювати з таким інноваційним обладнанням, аби використати його переваги.
Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.
Перед початком роботи потрібно створити план польоту дрона. Сучасні безпілотники мають для цього спеціальне програмне забезпечення, що виконує це автоматично. Після завантаження плану на дрон, він може працювати. Апарат автоматично робитиме фотографії по маршруту. Оператору лишається контролювати його роботу й міняти акумулятори. Бeзпілотник визначає власне положення за допомогою GPS і прив’язує до координат зроблені знімки. Якщо знімки робить оператор вручну, слід забезпечити перекриття на рівні 70% для коректного подальшого оброблення.
Найскладнішою частиною є оброблення зібраної інформації. Це дасть змогу виявити стан рослин, аномальні зони, індекс вегетації та багато іншого.
«Кожен безпілотник за один політ може зробити сотні тисяч знімків, включно з тепловими й мультиспектральними. Усі ці зображення збирають разом і перетворюють на 2D-ортомозаїчні фотографії. У такому вигляді їх можна обробляти й аналізувати, для чого використовують різне програмне забезпечення – той самий Pix4D та AgEagle’s Rapid, які перетворюють аерофотознімки на корисні дані. Оброблення даних відбувається у хмарі, тому користувачу не варто хвилюватися через недостатню потужність власного комп’ютера», – зазначають у статті.
Нагадаємо, у виборі безпілотника потрібно врахувати зв’язок на полях.