Техніка

Які дані можна отримати за допомогою сучасних дронів

Придбання або оренда дрона значно підвищує ефективність агровиробництва, оскільки це дозволяє проводити моніторинг посівів, здійснювати якісну аналітику прийнятих рішень і правильно планувати наступний сезон.

Про це повідомляє журнал The Ukrainian Farmer.

Аерофотозйомка дає змогу визначати вегетативну масу, що може стати основою для створення карт-завдань для підживлення. Камери високої роздільної здатності добре «бачать» бур’яни й навіть шкідників. Хвороби також можна ідентифікувати – спочатку знайти аномальні ділянки й пізніше виконати зйомку з близької відстані або відправити на місце спеціаліста. Колір листя свідчить про забезпеченість рослин поживними речовинами, і це також можна визначати за допомогою дронів.

На ранніх стадіях вегетації є можливість порахувати кількість рослин на гектарі. Добре видно якість сівби, а саме просіви, перекриття, технологічні колії та відсоток витоптування. Важливим моментом є оцінювання стресів рослин через посуху, перепади температур або негоду, оскільки наслідки негоди піддаються фіксації так само, як і наслідки посухи.

Нагадаємо, для потреб аграріїв достатньо функціоналу камери дрона у 720р.