Техніка

Висока напруга знищує бур’яни у виноградниках

У Німеччині компанія Zasso продемонструвала електричну систему Electroherb для боротьби з бур’янами у садах та виноградниках.

Про це повідомляє Agrartechnik.

Машина вагою 1200 кг, встановлена позаду трактора, складається з генератора (приводиться в дію валом відбору потужності), трансформатора, що перетворює змінний струм 220 В у постійний струм понад 7000 В, і електродів, що забезпечують проходження струму через ґрунт і назад. Позиціонуванням електродів можна керувати за допомогою гідравлічно керованої рухомої рами. Вони встановлені на рухомому бічному кронштейні, який, керуючись кінематикою, ковзає поблизу стійок.

Електрична енергію, проходячи крізь землю, руйнує рослинні клітини та мембрани. Розрахункова ефективність 60-90% на глибині до 20 см ґрунту. Результат залежить від висоти рослин та швидкості руху пристрою (2-3 км/год). Складніші кореневі системи потребують більшої потужності, тому XPS-R також доступний з опцією збільшення потужності (24 кВт). Ґрунтові організми не повинні піддаватися більшому або навіть меншому впливу, ніж при механічному обробітку.

Читайте також: Модульний робот здатен моніторити, доглядати за садом та збирати плоди