Технологія здвоєного ряду дозволяє оптимізувати всі операції
В українському представництві Great Plains провели експеримент: зменшили норму висіву ячменю вдвічі, застосувавши технологію здвоєного ряду з міжряддям 50 см. Так, отримали значно кращу врожайність і якість ячменю, зокрема, завдяки вищій натурі зерна.
Про це AgroTimes розповів директор представництва Great Plains Ukraine Андрій Воробйов.
«Контроль заклали звичайною зерновою сівалкою. Там ячмінь увесь виліг, бо мав слабке стебло. Натомість на іншій ділянці сіяли з удвічі нижчою нормою, але отримали набагато більше кущіння, відповідно, отримали сильніше стебло, що вистояло під впливом буревію та дощу», – зазначає Андрій Воробйов.
Таке міжряддя приховує чимало зон для економії. Наприклад, можна оптимізувати захист, зменшивши фунгіцидне навантаження. Та для цього аграрії мають навчитися планувати роботу на більш довгострокову перспективу.
«Ми також сіяли сою суцільним висівом і за технологією здвоєного ряду. І саме міжряддя 50 см забезпечило кращий повітряний потік між рослинами, завдяки чому соя була менш вразлива до борошнистої роси та іржі. Разом із тим можемо оптимізувати підживлення такого посіву: один сошник підживлює одночасно два ряди. У ці 50-сантиметрові міжряддя чудово заходить обприскувач і навіть міжрядний культиватор. Збирається врожай теж без проблем – звичайними жатками», – зауважує директор представництва.
Утім, сівалка з таким міжряддям на 30-50% дорожча, ніж звичайна. Проте аграрії, котрі мислять стратегічно, роблять інвестиції в таке обладнання, адже розуміють перевагу цієї технології. Крім спрощення наступних виробничих процесів, така техніка є досить універсальною, бо може висівати і зернові, і олійні, і технічні культури.
Нагадаємо, сівалка Great Plains PL5700 висіває 100 га за зміну.
Раніше ми повідомляли, Great Plains представив в Україні рішення точного внесення рідких добрив та миттєвого аналізу параметрів ґрунту.