Техніка

Виручка концерну CLAAS досягла 4 млрд євро

Виручка концерну CLAAS досягла 4 млрд євро

Концерн CLAAS, один із провідних світових виробників сільськогосподарської техніки, в 2020 фінансовому році підвищив свою виручку на 3,7% до 4042 млн євро. Прибуток до оподаткування збільшився до 158 млн євро (136 млн євро в минулому році).

Про це повідомляє пресслужба компанії.

«Не зважаючи на пандемію і тимчасову зупинку виробництва, CLAAS вдалося досягти зростання виручки і підвищити рентабельність. Важливу роль в цьому зіграла наша широка міжнародна присутність», – підкреслив Томас Бьок, голова правління концерну CLAAS. 

У той час як показники обороту в Німеччині, Франції та інших західноєвропейських країнах залишалися стабільними, в Східній Європі і особливо в Росії спостерігалася позитивна динаміка. Найбільшого приросту виручки, а саме на 20%, концерн CLAAS домігся за межами Європи – в Північній Америці. 

Незважаючи на збитки, завдані коронавірусом, концерну вдалося планомірно реалізувати ключові інвестиційні проекти. На тракторному заводі у французькому Ле Мані завдяки сучасним технологіям вдалося значно підвищити ефективність ліній виробництва. У німецькому Харзевінклі був завершений перший етап масштабного проекту модернізації процесу збирання зернозбиральних комбайнів. Нові центри збуту у Франції і Великобританії отримали додаткові можливості в сфері надання сервісних послуг і продажу запасних частин. При цьому оптимальну підтримку надає новий високостеллажний склад в місті Хамм. Разом зі зростанням інвестицій в основні фонди в розмірі 131 млн євро (125 млн євро роком раніше), витрати на НДДКР склали 237 млн ​​євро (в попередньому році 244 млн євро).

На початковому етапі кризи, пов’язаного з коронавірусом, концерну CLAAS вдалося швидко пристосуватися до нових викликів. Під час зупинки низки підприємств, яка тривала кілька тижнів, на всіх заводах пройшла підготовка до якнайшвидшого їх запуску. Завдяки великому залученню співробітників і вибудованій логістичній мережі компанії вдалося зберегти безперебійне постачання клієнтам техніки і запчастин. 

На виставці Agritechnica і численних заходах були представлені новинки продукції. На найбільшій у світі виставці сільськогосподарської техніки в листопаді 2019 року компанія CLAAS була удостоєна нагороди «Машина року 2020» за LEXION 8000/7000, JAGUAR 900 і DataConnect – рішення Cloud-to-Cloud для різних виробників техніки. Позитивний відгук серед галузевих експертів також отримав перший напівгусеничний трактор AXION TERRA TRAC.

Протягом року кількість співробітників в цілому залишалася стабільною і до кінця 2020 фінансового року склала по всьому світу 11 395 осіб (у попередньому році: 11, 448 осіб).

З урахуванням пандемії коронавірусу і нестабільністю на міжнародних збутових ринках не виключено негативний вплив на виручку і прибуток. Інші ризики можуть бути пов’язані з коливаннями закупівельних цін і зміною політичних рамкових умов для сільгоспвиробників на світових ринках. Що стосується поточного 2021 фінансового року, незважаючи на цю невизначеність, Концерн CLAAS буде виходити з рівня виручки і прибутку попереднього року.

Довідка: Компанія CLAAS була заснована в 1913 році як сімейне підприємство, і зараз вона є одним з провідних світових виробників сільськогосподарської техніки. Підприємство з головним офісом місті Харзевінкель (Німеччина) є європейським лідером на ринку зернозбиральних комбайнів. Світове лідерство компанія CLAAS зберігає за собою і в області самохідних кормозбиральних комбайнів. Провідні місця на світовому ринку сільськогосподарської техніки належать фірмі CLAAS в області тракторів, а також прес-підбирачів та кормозаготівельної техніки.

Читайте також: Claas оновив серію тракторів Axion 900