Техніка

Впроваджувати точне землеробство потрібно комплексно, - фахівець

Впроваджувати точне землеробство варто покроково, маючи чітку стратегію. А кінцевою ціллю повинна бути максимальна цифровізація господарства.

Про це у ході обговорення «Як зменшити витрати та запобігти втратам під час впровадження точного землеробства» розповів комерційний директор Frendt LLC Богдан Круглик.

«На першому етапі має бути автоматизація всього виробництва. Потім потрібно отримати дані з обладнання. І тут необхідно застосувати системи farm management. Варто зібрати максимально можливу кількість даних. Далі треба переходити до їх сортування, згрупування й автоматизації», – зазначає Богдан Круглик.

Особливо важливим, за його словами, сьогодні є згрупування даних. У багатьох господарств технопарк представлений машинами різних брендів, і їх подекуди дуже велика кількість. Відбувається це тому, що підприємство немає чітко поставлених завдань і комплексного плану щодо того, які технології хоче впровадити. Натомість просто слідує новим трендам на ринку. У результаті наявності продуктів різних компаній виникає багато систем, дані яких потрібно згруповувати.

«Тому впровадження точного землеробства потрібно починати з аналізу діяльності підприємства й створення стратегії. Й варто бути готовим до того, що впровадження точних технологій неможливо виконати за один рік. Ми зазвичай створюємо план для цього на 3-5 років», – додає Богдан Круглик.

Нагадаємо, на яких площах доцільно застосовувати точне землеробство.