Техніка

Впровадження точного землеробства вимагає якісного менеджменту

Впровадження точного землеробства

Під час впровадження точного землеробства актуальними є питання організації роботи підприємства й прийняття правильних кадрових рішень.

Про це у ході обговорення «Як зменшити витрати та запобігти втратам під час впровадження точного землеробства» розповів комерційний директор Frendt LLC Богдан Круглик.

З упровадженням в господарстві інноваційних технологій постає питання: шукати нових працівників для роботи із сучасними системами чи розподіляти обов’язки та відповідальність між наявним персоналом.

«Сьогодні на більшості підприємств за системи точного землеробства відповідає працівник, який встановлював трекери. Але багато аграріїв не розуміють, що точне землеробство – це не лише трекери. Наступна проблема полягає в тому, що сільгоспвиробники не розрізняють технічну складову точного землеробства, що пов’язана з обладнанням, і агрономічну, куди входять скаутинг, агрохімічний аналіз, складання технологічних карт і багато чого іншого, що впливає на кінцевий результат. Через це агроному доводиться бути ще й інженером. Утім, цим повинна займатися інша людина», – зазначає Богдан Круглик.

Якщо у господарстві такої людини немає, то її потрібно знайти та навчити, враховуючи специфіку роботи конкретного підприємства. Втім, не менш важливим є утримання потім такого фахівця.

«В утриманні професіоналів важлива не тільки фінансова складова, а й постійні зміни в компанії, управлінський підхід. Повинна бути чітка структура підприємства, де всі працівники по ієрархії комусь підпорядковуються. І в цій структурі має бути спеціаліст із систем точного землеробства, а в агрономічній службі – спеціаліст, який оцінює результати роботи цих систем і, відповідно, роботу першого фахівця. Відтак, між цими працівниками завжди повинна бути міні-конкуренція. І чим прозорішою буде ця структура, тим кращим буде результат», – відзначає Богдан Круглик.

Раніше ми повідомляли, з чого потрібно починати впровадження точного землеробства.