Впровадження елементів точного землеробства не припинилося під час війни
Навіть за час повномасштабної війни українські сільгосппідприємства не припинили впровадження елементів точного землеробства, адже в умовах зниження рентабельності вони є ефективними інструментами зниження собівартості сільгоспкультур.
На цьому наголосив керівник бізнесу в Україні ICL Growing Solutions Роман Сластьон у ході відкритої бесіди з DroneUA «Шлях агро в 2024: агродрони, робототехніка, точне землеробство та діджиталізація. Куди, чому і з якими перспективами?», інформує AgroTimes.
За його словами, елементів точного землеробства, які зараз впроваджують українські аграрії, доволі багато, і кожен із них на різному етапі впровадження. Це диференційоване внесення добрив та ЗЗР, змінна норма густоти висіву, врахування рельєфу і зменшення внесення добрив чи норм висіву, наприклад, на схилах.
Помітна також тенденція переходу від оранки до ресурсоощадних технологій, як-от verti-till, strip-till тощо.
«Саме в таких умовах, на жаль, які ми зараз маємо в країні в цілому й агробізнесі зокрема, коли доводиться економити, щоб знизити свою собівартість, я бачу, що багато агрономів і власників бізнесу звертають увагу на рішення, які дають змогу знизити собівартість виробництва і навіть при тих цінах, які є в Україні, бути принаймні не в збитку і продовжувати працювати», – зазначив Роман Сластьон.
Раніше повідомлялося, що вітчизняна агрогалузь розвивається і рухається до технологій майбутнього.