Техніка

Як відкалібрувати прилад для вимірювання вмісту азоту

Вимірювання вмісту азоту в рослині роблять під час вегетації за допомогою оптичного зондування. Цей метод досить простий у використанні. Втім, він ґрунтується на вимірюванні запасів хлорофілу в листках, тому прилад треба відкалібрувати відповідно до сорту рослини.

Про це розповів завідувач відділу УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого Сергій Любченко, пише  журнал The Ukrainian Farmer.

«Використання приладів для оцінювання азотного статусу рослин ефективне тільки в періоди найбільшого споживання азоту культурами. На величину отриманих значень не впливає час доби, освітленість, унесені пестициди чи наявність води на поверхні рослини», – зазначає Сергій Любченко.

Однак фахівець зауважує, що на колір рослини, а отже, на вміст хлорофілу, впливає її забезпеченість іншими елементами живлення, зокрема, сіркою. Також колір рослини залежить від сорту, бо співвідношення азоту й хлорофілу зумовлено генетично.

«Відтак, рослини різних сортів за однакових запасів азоту мають різний уміст хлорофілу, а отже й різні значення оптичного пристрою. Тому для отримання точних показників умісту азоту в рослині необхідно відкалібрувати прилад відповідно до цього сорту», – додає Сергій Любченко.

Нагадаємо, норми азотних добрив для живлення пшениці встановлюють за результатами листкової діагностики. Раніше повідомлялося, при розрахунку дози живлення озимих культур врахувати хімічний склад рослинних решток.