Техніка

Власний дрон-обприскувач у господарстві окупається за один сезон

Питання продовольчої безпеки та посилення доступу агровиробників до інноваційних, ресурсоощадних технологій, цього року було критичним. Та навіть в умовах війни вдалося надати агровиробникам послуги з унесення ЗЗР дронами-обприскувачами та, крім того, провести експертні вебінари. Адже сьогодні робототехніка – це не лише запровадження сучасних прогресивних технологій, а й спосіб заощадити чималі кошти завдяки скороченню витрат на пальне, воду та ЗЗР.

Про це зауважують у компанії DroneUA.

Завдяки спільному з Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО Проєкту з «Надання послуг українським ММСП з використанням роботизованих та безпілотних технологій» команда DroneUA забезпечила надання нових/покращених послуг з внесення ЗЗР дронами-обприскувачами 92 агровиробникам з 15 регіонів України.

Після завершення активного етапу реалізації Проєкту, ГК DroneUA провела серію експертних вебінарів, що присвячені ефективності використання агродронів, практичним і технологічним особливостям роботи в різних галузях рослинництва.

«Ділимося ключовими інсайтами подій:

  • Технологія ультрамалооб’ємного внесення ЗЗР дозволяє скоротити на 95% витрати води, на 90% палива й на 30% кількість необхідних для внесення пестицидів.
  • Витрати на власний дрон-обприскувач у господарстві можна окупити за 1 сезон. Завдяки відсутності витоптування та пошкодження верхівок високорослих культур на полі, агровиробники отримують вигоду у вигляді 5-10% приросту врожаю на кожному гектарі;
  • Господарствам із земельним банком до 5 тис. га вистачить одного-двох агродронів для закриття повного циклу робіт із захисту посівів. Більшим господарствам і холдингам краще користуватися послугами сервісних команд, які швидко та якісно закриють потрібні об’єми робіт», – відзначають у публікації.

Загалом до вебінарів приєдналося понад 120 представників мікро, малих і середніх сільськогосподарських підприємств, які прагнуть опановувати нові технології та виводити свої господарства на новий рівень.

Нагадаємо, в експлуатації дронів важливо правильно підготувати їх до зими.