Техніка

«ВФ Гуменецьке» коригує норму висіву ріпаку залежно від ґрунтообробітку

СТОВ «ВФ Гуменецьке», що на Хмельниччині, вирощує сільгоспкультури в умовах браку вологи. Час отримання сходів особливо відчутно впливає на розвиток ріпаку. Тому для підвищення ефективності виробництва, господарство проводить спеціальні агротехнічні заходи для збереження вологи, а також приділяє особливу увагу формування густоті посіву.

Про це розповів агроном господарства Ульрік Пуансо в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

Ріпак сіють сівалкою точного висіву Kinze із шириною міжрядь 35 см. Рік тому сіяли з нормою 450 тис. нас./га. Але норми висіву залежать ще й від ґрунту.

«Якщо ґрунт добре вироблено, тоді знижую норми до 400 тис./га, сію на глибину 4 см. Це на площах, які ми рано збираємо, після чого проводимо дискування на глибину 15 см старим «Джон Діром» із маленькими дисками позаду. Перед сівбою ще раз дискуємо, щоб прибрати падалицю зернових. Оскільки земля багато разів переверталася, то кожного разу ще й коткуємо. То на цих полях земля тверда, сівалка добре йде – головне, що насіння правильно виставлено», – зазначає агроном.

Після оранки норма висіву ріпаку в господарстві становить 450-500 тис. нас./га.

«Проблема в тому, що ми не маємо компактора, тож після плуга під дисками земля не дуже щільна. Якщо сухо, то можуть бути грудки, між яких потрапляє насіння, а після дощу воно може опускатися на 15 см – ясна річ, що таке насіння не зійде. Тому в такій ситуації я додаю норми висіву», – відзначає Ульрік Пуансо.

Раніше ми повідомляли, як у господарстві «ВФ Гуменецьке» зберігають ґрунтову вологу.