Техніка

Вентилятори підвищують температуру при заморозках у саду на 2.5 °С

Вентилятори підвищують температуру при заморозках у саду на 2.5 °С

Вентилятори забезпечують перемішування холодного приземного повітря з теплішим повітрям із верхніх шарів. Це підвищує температуру на 2,5−3 °С. 

Про це в статті журналу «Садівництво по-українськи» повідомляють Костянтин Коритченко, доктор технічних. наук, Олександр Яхимович, кандидат сільськогосподарських наук, співробітники Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

«Вентилятори встановлюють на висоті 10−11 м під невеликим нахилом до поверхні ґрунту, – зазначають дослідники. – Вентилятор обертається і навколо своєї стійки. За матеріалами FAO, одного вентилятора потужністю 75 кВт вистачає на 4−5 га».

Такі вітряні машини найбільш ефективні вони під час радіаційних заморозків. Стаціонарні вітряки використовують у Новій Зеландії, Каліфорнії, на цитрусових та виноградних плантаціях у південній частині Європи. 

«Подібний ефект, як зазначено в рекомендаціях FAO, має політ гелікоптера. Після його польоту на швидкості від 8 до 40 км/год на висоті 20−30 м температура в приземному шарі підвищується на 3−4,5 °С. На невеликих ділянках і за незначних знижень температури повітря можна використовувати дрони», – зазначають вчені.

Читайте також: Одна вітряна машина захищає 7 га від заморозків