Техніка

Учені розробили смарт-додаток для оптимізації використання пестицидів

Учені розробили смарт-додаток для оптимізації використання пестицидів

Шкідники навчилися розпізнавати «пестицидні» ділянки поля і за нерівномірної обробки мігрують на безпечні ділянки для подальшого розвитку. Відтак, на тлі зростаючого інтересу до залучення дронів для пестицидної обробки культур група вчених з Каліфорнійського університету в Девісі розробила спеціальний додаток для смартфонів, що дає змогу істотно оптимізувати використання пестицидів і зробити його рівномірним.

Про це автори інновації повідомляють в статті, опублікованій в журналі Agriculture 2021, опублікованій на mdpi.com.

Програма Smart Spray має водочутливі ​​розпилювальні карти для кількісного визначення покриття поля ЗЗР. Водочутливі ​​аерозольні карти покриті брометилом, і за реакції з водою вони стають коричневими, синіми або пурпуровими, в залежності від розміру крапель води.

В експериментальних умовах водочутливі ​​розпилювальні карти забезпечують високоточні прогнози витрат препарату під час обробки, в тому числі з дронів.

За сприятливих умов розпилення, тобто за високої температури, слабкого вітру і низької відносної вологості навколишнього середовища, малюнки на водочутливих ​​картах розпилення демонструють чітку відмінність між синіми або фіолетовими краплями розпилення і жовтим фоном.

Важливо, що водочутливі ​​розпилювальні карти реагують на вологість, а це означає, що вони мають обмежене використання в надзвичайно вологих умовах навколишнього середовища. Використання водочутливих ​​карт у поєднанні з кількісною оцінкою покриття дає змогу оптимізувати пестицидні обробки.

Нагадаємо, у Бразилії знайшли спосіб на 50% скоротити витрати на пестициди.