Техніка

У Нідерландах насіння овочів висівають приклеєним до стрічки

У Нідерландах насіння овочів висівають приклеєним до стрічки

Нідерландський стартап S&dB придумав новий вид точного висіву – стрічковий, у якому насіння культури та стимуюючі й захисні добавки приклеюються до нетканої біорозкладної стрічки, що здатна утримувати та розподіляти воду. Таким чином легше сіяти насіння неправильної форми. Крім того, насіннєва стрічка менш чутлива до посіву у вологих та сухих умовах. Для нового виду сівби разом з партнером Mechanisatiebedrijf Nanne Kooiman створили й спеціальну сівалку.

Про це йдеться на сторінці стартапу в LinkedIn.

«За допомогою унікального інструменту для посіву посівної стрічки ми можемо точно розташувати посівні стрічки на сільськогосподарських угіддях на правильній відстані та глибині за зовсім інших обставин, ніж звичайні методи посіву. Цей інструмент розроблено спільно з нашим партнером Mechanisatiebedrijf Nanne Kooiman. Ідеальний початок для рівномірного проростання та росту знаходиться під рукою», – зазначають винахідники. 

Новий метод сівби може використовуватися в умовах, коли традиційні та важкі інструменти все ще не можуть увійти в землю.

Зазначають, що навесні 2024 року висадили стрічки з насінням цикорію на сільгоспугіддях ферми Sensus Agro. Земля там була волога, тому традиційні сівалки не змогли потрапити на ділянку. Натомість сівалка для посівної стрічки смогла точно розкласти стрічки навіть через покривні культури.

Насіннєві стрічки vSET створені на біологічній основі та здатні до біологічного розкладання.

Читайте також: Морква з пророслого насіння сходить на п’ятий день