Техніка

У дефектуванні комбайну важлива кожна деталь, - інженер

У господарстві «МошниАгроПлюс» особливу увагу приділяють технічному обслуговуванню й правильному зберіганню сільськогосподарських машин.

Про це у своїй колонці AgroTimes розповідає головний інженер ТОВ «МошниАгроПлюс» (Черкаська обл.) Сергій Троян.

«У перевірці комбайну важлива кожна деталь. Усі інженери та механізатори мають знати, що починати потрібно з підшипників, зірочок, ременів, далі – шестерні, проводка… Потрібно оглянути весь механізм, зробити повну діагностику. Належну увагу необхідно приділити підшипникам і втулкам (і пластмасовим, і бронзовим). Запобігти загоранню можливо завдяки ретельній перевірці січкарні, не можна допускати, щоб вона нагрівалася від тертя», – зауважує головний інженер.

Виконавши дефектування комбайну й укомплектувавши його всіма необхідними новими деталями, машину перемащують і ставлять на зимове зберігання.

Також у господарстві стараються забезпечувати рівномірний розподіл навантаження на техніку протягом року. Зокрема, забезпечують правильну роботу вантажівок.

«Машина перевозить лише той вантаж, на який має допуск. Для розвантаження комбайну, придбали бункер-перевантажувач, що перевозить зерно з поля. Коли він приїжджає до вантажівки, то зерно обов’язково зважується на спеціальних вагах. Ми не допускаємо перевантаження техніки. Бо така вантажівка один сезон так попрацює, а потім одразу полізе гума, особливо якщо шини не дуже хорошої якості», – зауважує Сергій Троян.

Крім збиральних робіт, бункер-перевантажувач також працює й під час посівних операцій. Із ним вдається вчасно підвозити добрива, насіння й оптимізувати таким виробничий процес, а разом з тим подовжити моторесурс тракторів і сівалок.

Нагадаємо, фахівці надали рекомендації для якісного промивання обприскувача.