TERRALAND дає змогу почати посівну на тиждень раніше, – досвід
Обираючи глибокорозпушувач, у ПП «Лілея» на Одещині запрошували на демопоказ багато виробників техніки. Утім, деякі з пропонованих моделей ламалися просто під час тестування. Найкраще себе проявив глибокорозпушувач від BEDNAR.
Про це AgroTimes розповів Сергій Ткачук (ПП «Лілея»).
«За рік користування глибокорозпушувачем TERRALAND TN 3000 M7R пересвідчилися в його перевагах, тож це точно наша вдала інвестиція», – зауважив Сергій Ткачук.
За його словами, агрегат якісно обробляє ґрунт і працює дуже добротно: зриває плужну підошву і лишає після себе хорошу структуру ґрунту.
Крім того, це щонайменше у півтора раза швидший обробіток, як порівняти з плугом, за меншого навантаження на трактор. А навесні дає змогу на тиждень раніше почати сівбу.
«В останні два роки в нас було замало опадів, тож нам потрібно було зірвати плужну підошву і накопичити за зиму максимум вологи. Цього вдається досягнути за глибокого рихлення, бо волога проникає глибоко в ґрунт», – розповів фахівець.
Єдиний мінус глибокорозпушувачів – це те, що бур’яни частково лишаються у верхньому шарі ґрунту і проростають паралельно з культурою, тому потрібно застосовувати ґрунтовий гербіцид.
Агрегатується TERRALAND у господарстві з трактором John Deere 7930 потужністю 230 к. с. Працюють ним під просапні культури – після кукурудзи, пшениці й соняшнику, під кукурудзу та соняшник.
«Максимальна глибина обробітку – 45 см, утім, вона доцільна тільки якщо дозволяють погодні умови. У посуху на таку глибину, звісно, не попрацюєш. За дефіциту вологи агрегат легко працює на глибині 30 см на швидкості 10–12 км/год. Тож за 10годинну зміну робимо 25–30 га. Попереднє легке лущення здійснюємо тільки після соняшнику. Навіть по кукурудзі працюємо відразу після комбайна. І, до речі, сезон відпрацювали без жодної зупинки на ремонт», – додав Сергій Ткачук.
Нагадаємо, глибокорозпушувач TERRALAND пришвидшує польові роботи.