Овочі-Ягоди-Сад

Теплиці почали поливати за допомогою штучного інтелекту

Люди при поливі рослин більше користуються візуальними ознаками та інтуїцією, часто перезволожуючи посіви. Канадська компанія Vineland разом з європейським партнером  LetsGrow представили автоматизовану систему під управлінням штучного інтелекту, яка зекономила 15% води та виростила здоровіші рослини, ніж живі оператори.

Про це повідомляє HortiDaіly.

«Полив ґрунтується більше на інтуїції, ніж на вимірюванні, і виробники схильні базувати свої поливні рішення на найсухіших горщиках. Неминуче багато рослин отримують більше води, ніж потрібно. Мало того, що надлишковий полив витрачає дорогоцінний ресурс, він також може вплинути на якість та врожайність, а також може поставити рослини під загрозу захворювань», — зауважує видання.

Автоматизована система поливу використовує датчики ґрунту та клімату для збору даних про стан води в режимі реального часу. Розширені алгоритми машинного навчання використовують ці дані для прийняття рішень про те, де і коли зрошувати, які потім передаються виробнику. Прийняття рішення на основі жорстких даних, а не сприйняття, допомагає виробникам уникнути зайвого поливу.

При випробуваннях в комерційних теплицях система зменшила споживання води на 15% і заощадила приблизно $2800 на акр на рік на оплаті праці оператора. Якість рослин також покращилося.

Читайте також:Пара роботів щепить 210-240 рослин томатів на годину

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!