Техніка

Технології точної сівби підвищують врожайність за несприятливих умов

Технології точної сівби забезпечують рівномірні сходи. Відтак, підвищується врожайність. Разом з тим оптимізуються витрати на добрива та гербіциди. Таким чином, рівномірний спосіб сівби є вигідним як з економічного, так і з екологічного погляду.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Типовий висівний апарат забезпечує точну відстань між рядами, втім, не завжди між насінинами. Коли ж рослини розміщені рівномірно, коріння швидше розростається й охоплює ґрунтовий простір, легше й ефективніше поглинаючи поживні речовини. Той самий азот менше промивається й вивітрюється. Скорочується популяції бур’янів, а отже, – кількість застосованих гербіцидів», – йдеться у статті.

Сучасні сівалки точного висіву здатні суттєво покращити відсоток проростання навіть за несприятливих умов. Наприклад, забезпечити гарні сходи культури в умовах дефіциту вологи.

«Відсутність пропусків і двійників, рівномірне розподілення насіння в рядку, контроль глибини, можливість одночасної роботи з кількома сортами або гібридами — кожна з цих функцій дає шанс підвищити врожайність. Про вимкнення секцій і змінну норму висіву взагалі не варто й говорити — це функції з розряду must have», – зазначають у статті.

Нагадаємо, за рівномірного висіву кількість бур’янів зменшується на 30%. Раніше повідомлялося, технології точного висіву знижують виробничі витрати господарства.