Техніка

Системи автоматичного обліку зерна на сучасних комбайнах мають похибку 5-10%

Системи автоматичного обліку зерна на сучасних комбайнах мають похибку 5-10%

Системи автоматичного обліку зерна на сучасних комбайнах мають похибку 5-10%.

Про це розповів Іван Іжко, фінансовий директор ТОВ «Кишенці», пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Як і будь-яке агропідприємство ми зацікавлені в отриманні правдивої інформації, що дає агрономічній службі інформацію щодо врожайності поля й зібраного врожаю, а керівництву – дані, необхідні для укладання контрактів, – зазначив Іван Іжко. – Разом із тим наш досвід показує, що розбіжності в показниках датчиків ваги на комбайні або перевантажувачі та стаціонарними вагами можуть складати до 1 т залежно від нахилу поверхні, на якій проводиться завантаження».

Він додав, що у спілкуванні з керівниками агропідприємств і перевізниками часто чути нарікання на різну систему зважування в підприємствах і в контрольних органів – на платформі всього автомобіля й вимірювання навантаження на кожну вісь.

«Тож не дивно, що загальна маса однієї й тієї самої вантажівки може в першому випадку бути 35 тонн у господарстві, а в другому – 36 тонн», – додав Іван Іжко.

У господарстві «Кищенці» перше точне зважування зерна відбувається на току. Далі перевантажується у великоваговики, які доставляють його у порт під пильним контролем. Усього компанія має більше як десять пунктів завантаження продукції, щороку проводить сервісне обслуговування вагового обладнання.

Раніше повідомлялося, як підвищити продуктивність збирання врожаю без зайвих витрат.