Техніка

Роторний комбайн Fendt IDEAL випробували на збиранні зернових

Збирання врожаю за допомогою комбайну Fendt IDEAL

Цього року в корпорації АGCO завершили сьомий Fendt IDEAL Tour, у ході якого продемонстрували роботу роторного комбайну на збиранні зернових, щоб довести його універсальність. Випробування проводили в господарстві «УІФК-Агро», що на Київщині.

Про це повідомляє прес-служба Fendt.

Віталій Панічерський,
продукт-спеціаліст корпорації АGCO

«З цією машиною ми ламаємо стереотипи про непридатність роторної машини для зернових. Жатка PowerFlow рівномірно подає рослинну масу, що гарантує отримання якісного зерна. За критеріями підбирання маси з поля та якості зерна наш комбайн показав чудові результати», – зазначив продукт-спеціаліст корпорації АGCO Віталій Панічерський.

Так, урожайність жита й пшениці склала близько 6 т/га, а середній рівень втрат – близько 0,5%.

У ході попереднього шостого туру врожайність ріпаку склала 2,43 т/га, пшениці –  5,8 т/га, ячменю – 8,9 т/га.

«На демонстрації Fendt IDEAL в 2019 р. на кукурудзі ми отримували продуктивність 80 т/год, у той час, як на зернових – 40 т/год. Чому так виходить? Тому що зернові забезпечують рівний розподіл врожаю зерна/соломи. Таким чином, пропускаючи 40 т зерна, ми також пропускаємо 40 т соломи. Але наш комбайн дуже гарно себе показує на зернових, про що свідчить рівень втрат, що на всіх демонстраціях не перевищив показник 0,7%», – відзначив спеціаліст з техніки компанії AGCO Микола Гармаш.

Комбайн Fendt IDEAL на збиранні жита

Зазначають, що якісну роботу комбайна забезпечує двигун MAN об’ємом 12,4 л і потужністю до 538 к. с., що працює на низьких обертах (1900 об/хв). Для ефективного розподілу передачі потужності в комбайні передбачена трансмісія DriveCenter. Однак найбільшими особливостями IDEAL є система обмолоту, сепарації й очищення, зокрема, ротор довжиною 4,84 м. Загалом, зона обмолоту представлена двома роторами та секціями підбарабання 4+4. Передня секція має спеціальну зашивку на вході для більшої агресивності обмолоту, яку можна демонтувати для збільшення площі обмолоту.

Нагадаємо, Fendt оновив зернозбиральні комбайни IDEAL.