Техніка

Ротаційне боронування у поєднанні з гербіцидом суттєво заощаджує кошти

Ротаційне боронування полегшує доступ повітря до кореневої системи рослин, а відтак, оптимізує азотне живлення. Крім того, агрегат ефективно бореться з бур’янами, особливо у поєднанні з гербіцидом. Це позитивно впливає на кількість витрат господарства, а отже, – на рентабельність агровиробництва.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Ротаційне боронування посівів озимих культур оптимально здійснювати після проведення азотного підживлення посівів. Адже робочі органи ротаційних борін загортають гранули у ґрунт, що мінімізує втрати діючої речовини.

«Важливою функцією, яку виконують ротаційні борони, є знищення пророслих бур’янів у фазі «білої ниточки». Обравши оптимальний період для заходу в поле агрегатом, агроном може «вирізати» першу хвилю бур’янів уже на старті, як на посівах озимих, так і на полі, де будуть висіяні ярі культури. Залежно від запасів бур’ янів на полі та погодних умов це дасть змогу виграти від 7 до 20 днів безперешкодного розвитку посівів сільгоспкультур», – зазначають у статті.

Разом з тим зауважують, що поєднання ж цієї технологічної операції з ефективним гербіцидом допоможе усунути проблему надовго або ж внести мінімальну рекомендовану норму препарату, заощадивши кошти й мінімізувавши ризик появи фітотоксичності.

Нагадаємо, вчасно застосована ротаційна борона запобігає утворенню ґрунтової кірки. Раніше повідомлялося, роботи-прополювачі витісняють гербіциди.