Агрономія

Коли заходи боротьби з багаторічними бур'янами в посівах ріпаку найефективніші

Багаторічні бур’яни у посівах озимого ріпаку доцільно усувати після збирання попередника.

Про це AgroTimes розповів Сергій Хаблак, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві Агрохолдинг AGR group.

У компанії за розміщення ріпаку після озимої пшениці застосовують гліфосати за 2–3 тижні до оранки. Основною діючою речовиною в ґрунтових гербіцидах у посівах ріпаку вважається метазахлор, який прибирає однорічні дводольні та злакові бур’яни, зокрема ромашку, і не пригнічує ріпак.

«Гербіциди з цією діючою речовиною вносять після сівби, до появи сходів, або після появи сходів ріпаку у фазу сім’ядольних листків бур’янів», – зазначив експерт.

Гербіциди з діючими речовинами метазахлор і квінмерак прибирають однорічні злакові та дводольні бур’яни, зокрема й підмаренник чіпкий, насіння якого неможливо відокремити від насіння ріпаку. Препарати, що містять діючу речовину кломазон, вносять протягом 30 год після сівби ріпаку, а комбінацію діючих речовин кломазон і метазахлор застосовують протягом трьох днів після сівби ріпаку.

У 3–5 листків ріпаку дієві такі заходи боротьби з багаторічними бур’янами: можна вносити гербіциди з діючою речовиною клопіраліт, які прибирають види осотів, ромашки й гірчака.

Нагадаємо, названо оптимальні фази обробки ріпаку від шкідників і грибкових хвороб.