Техніка

Автономні машини для агрогалузі здатні обробляти, сіяти та збирати

Уже близько 80 компаній у світі розробляють повністю автономні машини для роботи в рослинництві, овочівництві, садівництві, виноградарстві і навіть лісовому господарстві. Зокрема, такі, що виконують кілька різних операцій. Так, компанії вже почали пропонувати аграріям перші комерційні моделі роботів.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Сьогодні налічується 35 готових до використання автономних машин, що коштують від 9 995 € до 590 тис. €.

 «Одні мають вузьку спеціалізацію (збирання ягід чи знищення бур’янів), інші ж здатні працювати зі змінними знаряддями та виконувати кілька різних технологічних операцій. Так, є чимало польових роботів, що можуть виконувати функції тракторів, включно з обробітком ґрунту, сівбою, доглядом за врожаєм і збиранням», – йдеться в публікації.  

Сьогодні лідерами з виробництва автономних машин для агарного сектору є США, Нідерланди та Франція. Зокрема, Франція, мабуть, є країною з найбільшою кількістю проданих та діючих сільськогосподарських польових роботів.

«За даними ZDNet, нещодавно кількість аграрних роботів у країні перевищила позначку в 10 тис. одиниць. Доїльні та інші роботи на фермах становлять майже 99% цієї кількості, але також існує щонайменше 100 роботів для роботи з бур’янами» – додають у статті.

Нагадаємо, автономні машини проходять завершальні етапи польових виробувань. Раніше повідомлялося, французька компанія Naïo Technologies випустила нову версію виноградного робота Ted.