Техніка

Робот всмоктує білокрилку у томатній теплиці

Оскільки тютюнова білокрилка (Bemisia tabaci) є дуже небезпечним шкідником, стійким до багатьох пестицидів, група дослідників під керівництвом Чіхару Сайто з Науково-дослідного інституту сільського та лісового господарства префектури Сідзуока (Японія) розробили машину для відсмоктування шкідників, оптимізовану проти білокрилок на тепличних томатах.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в травні в Journal of Economic Entomology

Ця машина складається з комп’ютеризованого візка, що живиться від батареї, із вбудованими всмоктуючими та ультразвуковими пристроями. Білокрилок приваблює зелене світло, тому команда встановила зелений світлодіодний ліхтарик, спрямований на рослини помідорів, і стрічку із зелених світлодіодів, обмотану навколо всмоктувального отвору. Ідея полягає в тому, щоб вібрацією відштовхнути шкідників від листя та заманити їх до світла, куди вони втягуються та захоплюються на внутрішніх липких пластинах.

Дослідники виявили, що популяція білокрилки була значно нижчою в оброблених блоках, ніж у необроблених блоках під час осіннього випробування. Машина зменшила щільність дорослих білокрилок без використання хімічних пестицидів. 

«Хоча знадобиться багато оптимізацій, контроль всмоктування є додатковою та альтернативною стратегією, яку можна включити в інтегровану боротьбу зі шкідниками білокрилки на тепличних рослинах томатів», – зазначають дослідники.

Читайте також: Робот щепить саджанці з приживлюваністю 99,8%