Техніка
Головне:
Техніка

«Злагода» оптимізує витрати зі strip-till і вертикальним ґрунтообробітком

У господарстві «Злагода», що на Рівненщині, обирають технології відповідно до погодних умов і особливостей ґрунтів місцевості, зокрема, переходять на вертикальний обробіток ґрунту та strip-till. Так, намагаються зберігати вологу та природну структуру ґрунту. Разом з тим суттєво скорочують витрати.

Про це AgroTimes розповів головний агроном ПСП «Злагода» Роман Печончик (Рівненська обл.).

«Ми переходимо на вертикальний обробіток ґрунту та strip-till, тому що в нас дуже проблемні ґрунти, зокрема, глинисті. Маємо також вітрову та водну ерозії. Тому стараємось працювати на ґрунт, робити все, щоб максимально зберегти його природну структуру. Так, у нас немає оберту пласта, не працюємо важкими дисковими боронами. А коли збираємо врожай, на полі маємо кожух із рослинних решток, що сприяє збереженню вологи», – зазначає агроном.

За його словами, завдяки внесенню в рядок мають помітну економію ресурсів.

«Ми не розтрачуємо ресурси на все поле, а даємо саме рослині те, що їй необхідно. Насамперед, таке внесення добрив позитивно впливає на екологію. При цьому врожайність у нас на вищому рівні», – додає Роман Печончик.

У господарстві користуються досить популярним в Україні агрегатом для вертикально обробітку ґрунту SALFORD, яким наразі задоволені, адже він локалізує водну та вітрову ерозії, сприяє накопиченню та збереженню ґрунтової вологи та добре подрібнює рослинні рештки.

Нагадаємо, технологія strip-till за тривалої посухи забезпечує добрі результати. Раніше повідомлялося, вертикальний обробіток ґрунту потребує застосування гербіциду.