Плануємо повністю автоматизувати зрошення, - компанія «Фрегат»
Метеодані поля у процесі зрошення допомагають раціонально витрачати ресурси та підвищувати ефективність господарювання. Так, компанія «Фрегат» та МЕТЕОТРЕК налагоджують тісну співпрацю для удосконалення систем зрошення.
Про це в ході конференції «Автоматизація та Роботизація» зазначив керівник відділу продажів техніки компанії «Фрегат» Андрій Пославський.
«Датчики, що вимірюють потенціал доступної вологи, та аналітика даних допомагають прийняти правильне рішення про час поливу. Наприклад, якщо на поверхні вологи немає, але вона є на глибині 30 см і корінь рослини туди вже дістався, можна ще кілька днів почекати, поки піде дощ. У середньому дощувальна машина закриває біля 70 га і правильне рішення про встановлення норми виливу дозволяє зекономити 30% води. Якщо взяти вартість води 2,50 грн/куб, то на одному поливі ми зекономимо 17 тис. грн. А таких поливів потрібно біля чотирьох в сезон», – зазначає фахівець.
Також поєднання метеоданих поля з агротехнологією дає змогу правильно коригувати час внесення ЗЗР у залежності від опадів.
«Наразі наша компанія на стадії інтеграції з виробником метеостанцій МЕТЕОТРЕК. Зокрема, компанія є нашим партнером по програмному забезпеченню для віддаленого моніторингу дощувальних машин. Далі маємо на меті інтегрувати та відображати стан полів у режимі реального часу за допомогою моніторингу даних. У майбутньому, спільно з МЕТЕОТРЕК, хочемо дійти до етапу, коли комп’ютер буде визначати, коли вмикати насосну станцію, дощувальну машину, тобто повністю автоматизувати зрошення», – додає Андрій Пославський.
Нагадаємо, використання метеоданих у дощуванні економить до 30% води. Раніше повідомлялося, в південних областях України запустять проект з відновлення зрошення.